Vērtīgi resursi
Olbaltumvielu zelta ādere.
Pateicoties augstajam olbaltumvielu saturam, 100 g nosusināta tunča nodrošina aptuveni desmito daļu no veselīgam pieaugušam cilvēkam ikdienā nepieciešamās olbaltumvielu devas.
Viegli asimilējamās, tā sauktās augstvērtīgās olbaltumvielas ir nepieciešamas, lai palīdzētu veidot un atjaunot audus, nodrošinot, ka jūs saglabājat veselību un spēju uzturēt šūnu apmaiņu.
100 g tunča olīveļļā satur 18,5 g olbaltumvielu, kas pārsniedz to daudzumu, kas atrodams svaigā steikā ar tādu pašu svaru. Paturiet prātā, ka pieaugušam cilvēkam katru dienu ir vajadzīgs ķermeņa masai kilogramos līdzvērtīgs olbaltumvielu daudzums. Nav šaubu, ka tuncis ir ideāls risinājums, lai garantētu sabalansētu, veselīgu un vieglu diētu. Tā kā mūsu tuncis nesatur saistaudus, padarot to vieglāk sagremojamu, to bez problēmām var ēst gan bērni, gan gados vecāki ļaudis.
Dažās zivīs atrodamās olbaltumvielas ir īpaši bagātas arī ar arginīnu, aminoskābi, ko organisms izmanto, lai sintezētu nitroksīdu (NO), kas ir atbildīgs par efektīvu asinsvadu darbību un artēriju aizsardzību pret aterosklerozi. Dažiem mazajiem peptīdiem ir arī antioksidanta efekts.
Fosfora priekšrocības
Tāpat kā kalcijs, fosfors ir būtiska minerālviela. Šīs divas barības vielas cieši sadarbojas, lai veidotu spēcīgus kaulus un zobus. Fosforam ir būtiska nozīme nervu sistēmas līdzsvarošanā.
Lai garantētu pareizu fosfora uzņemšanu, uztura speciālisti iesaka dienā uzņemt 800 miligramus. 100 g tunča olīveļļā garantē aptuveni 20% no ieteicamās devas. Tuncī ir vairāk fosfora nekā jebkurā citā zivju sugā.